2002-2003 Season |
Date: | Opponent: | Result: |
December | ||
Wed 7th | Pinkerton | |
Sat 11th | Exeter | W 55-22 |
Exeter Acad. | W 48-30 | |
Merrimack | W 61-18 | |
Wed 18th | Nashua | W 58-15 |
January | ||
Jan 8th | Londonderry | W 60 -16 |
Sat 11th | Spaulding Trinity |
W 70-11 W 68-12 |
Tues 14th | Salem | L 33-34 |
Sat 18th | Gofftstown Memorial | W 67-3 W 64-18 |
Wed 22 | Central Catholic | T 36-36 |
Wed 29th | Manchester West | W 32-29 |
February | ||
Sat 1st | Lowell Nashua Foxboro | L 27-37 W 42-24 L 30-34 |
Wed 5th | Concord | W 34-32 |
Sat 12th | MT Anthony Keene |
L 24-37 W 63-14 |
Date: | Tournament: | Team Result: | Individual Results: |
December | |||
Sat, Sun 21th&22th | Delaware Mid-Atlantic Classic | ||
Sat 14th | Alvirne Tournament (*2nd Team) | A. Scali (130) 4th | |
Sat 28th | Pentucket Invitational (*2nd Team) | 5th Place | E. Morril (103) 1st D. Connolly (119) 2nd N. Oddy (125) 1st D. Moore (140) 4th J. Burden (189) 4th |
Sat, Sun. 28th&29th | Lowell Holiday Invitational | 13th | D. Woodworth (103) 6th J. Sullivan (171) 2nd |
January | |||
Sat. 18th | Freshman States | E. Morrill - 1st D. Connolly - 2nd M. Voss - 3rd D. Moore - 1st M. Anderson - 1st A. Green - 2nd G. Smith - 1st C. McCarthy -2nd G. Parrish - 2nd
|
|
Sat 25th | Timberlane Invitational | 1st Timberlane 224.5 2nd Pinkerton 167.5 3rd Memorial 123.5 4th Franklin Ma 116 5th Phillips Exeter 115 6th Plymouth 90 (17 Teams) |
D.Woodworth (103) 1st E. Morrill (103) 3rd D. Olds (112) 1st R. Flinn (119) 2nd A. Scali (125) 3rd N. Oddy (125) 4th J. Landry (130) 2nd N. Wilder ( 135) 2nd B. Post (152) 3rd J. Sullivan (171) 1st Z. Zdrada (160) 3rd J. Ranney (275) 3rd |
Feb. 15th | JV STATES | Timberlane - 1st Hollis-Brookline - 2nd |
E. Morrill (103) 1st D. Connolly (125) 1st N. Oddy (130) 1st D. Moore (135) 1st D. Bellmore (145) 1st J. Burden (189) 1st D. Monteith (189) 2nd G. Smith (215) 3rd J. Kaste (275) 1st |
CLASS L STATE CHAMPIONSHIPS
1st Timberlane 240
2nd Salem 229
3rd Concord 191
4th Pinkerton 126.5
5th West 120
Timberlane Placewinners
103 D. Woodworth 1st
112 D Olds 2nd
119 R. Flinn 2nd
125 A. Scali 3rd
130 J. Landry 2nd
135 N. Wilder 3rd
152 B. Post 4th
160 T. Seastedt 2nd
171 J. Sullivan 1st
189 T. Brown 4th
215 Z. Zdrada 3rd
275 J. Ranney 1st
Archives: |
Season
Results:
|